Мандрівка замками Львівщини (Липень 2009)

У липні 2009 ми вирушили в одноденну подорож – екскурсію замками Львівщини. Ми змогли оглянути три замки: Олеський, Підгорецький та Золочівський.

Олеський замок – велична старовинна будівля XIV століття. Саме в цьому замку народився польський король Ян ІІІ Собєський, а пізніше замок став резиденцією короля.  Батько майбутнього гетьмана України Богдана Хмельницького,Михайло Хміль проходив службу. Зараз замок є частиною Львівської галереї мистецтв. Ми з інтересом оглянули красиві інтер`єри залів замку та послухали розповідь екскурсовода про звитяжні та трагічні моменти української історії, свідками яких є стіни цього замку впродовж століть.

Далі ми відвідали Підгорецький замок – один із найкрасивіших замків на Львівщині. Замок побудовано в середині XVII ст..  Головною функцією цього замку був відпочинок його вельможних власників. Про це свідчить напис над входом: «Вінець ратних трудів – перемога, перемога – тріумф, тріумф – відпочинок». Гостями в замку були: цісар Австро-Угорщини, Франц-Йосиф І, кайзер Німеччини, Вільгельм. Нажаль зараз від колишньої величі майже нічого не залишилося. Інтер`єри не збереглися. Будівля в аварійному стані і вже декілька десятиліть перебуває на реставрації.

Ще одним пунктом нашої екскурсії став Золочівський замок – одна із найвизначніших пам’яток оборонної архітектури Галицького краю. Замок впродовж багатьох років виконував оборонну функцію. Його неприступні мури витримали численні напади та облог козаків, турків і татар. Китайський та Великий дворики  утворюють прекрасний ансамбль архітектури ренесансу. Зараз замок повністю відновлено. Ми мали можливість оглянути експозиції кращих китайського і японського мистецтва. Але найбільше враження справляє копія корони Данила Галицького, яка є експонатом в одному із залів замку.

 

uk / en