Перший у світі інклюзивний аквапарк відкрили у США

Аквапарк є улюбленим місцем відпочинку дітей та дорослих у літню спеку. Тепер у дітей з обмеженими фізичними можливостями, які живуть чи подорожують у США також з`явилася така можливість, адже перший у світі інклюзивний аквапарк відкрили у США.

Новий аквапарк називається Острів натхнення Морргана (Morgans`Inspiration Island), його відкрили у Сан –Антоніо, штат Техас у червні цього року. Аквапарк повністю доступний для людей на інвалідних візках.

У аквапарку з тропічним кліматом є шість основних атракціонів, у тому числі – катання на човні по річці, а також різноманітні лабіринти, бризкові атракціони – поверхні з гейзерами, водні гармати і «дощові» штори. На відміну від басейнів, бризкові атракціони більш доступні для людей з обмеженнями рухових навичок, однак, гармонійно доповнюють інфраструктуру цілого парку та враховують досвід його створення.  Кожну людину з інвалідністю запрошують до аквапарку безкоштовно.

«Наша мета – забезпечити чудовий досвід та відпочинок для гостей у безпечному, комфортному, не надмірно переповненому людьми, пристосованому середовищі» – пояснює засновник аквапарку, Гордон Хартман.

Парк навіть співпрацював з Університетом Пітсбурга, щоб розробити революційно нову модель інвалідного крісла PneuChair, яка приводиться в рух стисненим повітрям замість батарей, що робить інвалідне крісло дешевшим та водонепроникним. Гості мають можливість користуватися цими інвалідними кріслами, щоб не пошкодити власні  – дорогі та на батареях. Багато людей з особливими потребами, хто відвідує парк регулярно, вже оцінили надійність та зручність цих крісел.

Крісла дуже ефективні, їх вага лише 80 футів, а не сотні футів, як крісла, які оснащені батареями. PneuChair, заряджається лише десять хвилин, а не 8 годин, як інвалідне крісло на батареях, і працює так само тривалий період часу.

Доступні два види інвалідних крісел : модель, візка, який штовхає супроводжуюча особа і традиційне інвалідне крісло активного типу, яким особа з інвалідністю управляє самостійно.

Персонал парку надає високотехнологічні водонепроникні браслети дітям та людям з обмеженими фізичними можливостями, котрі можуть блукати,  тому, якщо це необхідно, батьки можуть легко їх знайти з допомогою персоналу.

Ще однією особливістю парку є здатність швидко змінювати воду на більш теплі температури, тому гості з чутливістю до холоду можуть як і раніше насолоджуватися атракціонами.

Є приватні, тихі ділянки, для тих гостей, хто, можливо, відчуває перевантаження через шум натовпу, хоча й існує певне обмеження відвідуваності аквапарку, щоб переконатися, що більшість відвідувачів почувається комфортно.

Дизайн аквапарку було розроблено з урахуванням збереження води. Вода постійно фільтрується і проходить процес рециркуляції, що особливо важливо для тих, хто має чутливість імунної системи до якості води.

Morgan`s Inspiration Island не має аналогів у світі. Навіть у США громадські аквапарки мають лише деякі доступні об`єкти для людей з особливими потребами. Згідно з американським законодавством, лише басейни мають бути доступними для людей із інвалідністю.

Творці аквапарку не дотримувалися традиційної моделі створення спеціального простору для всіх людей, які мають обмежені фізичні можливості, оскільки це суперечить етичним нормам. Це радше «інклюзивний парк», де насолоджуватися відпочинком та розважатися можуть усі разом, незалежно від рівня фізичних можливостей.

Ігор Зіньчук

За матеріалами  ©Morgan`s Inspiration Island