Відкриття першого в Україні інклюзивного ательє «Lady Di» в День відкритих сердець у Львові

Відкриття першого в Україні інклюзивного ательє «Lady Di» відбулося у лютому цього року, а перший модний показ одягу –  9 червня у Центрі Шептицького у Львові  в День відкритих сердець.

Учасники та волонтери нашої організації мали можливість долучитися до цього свята краси, ніжності та дружби.

В цьому ательє над створенням одягу для дітей та дорослих працюють жінки з інвалідністю та мами дітей з інвалідністю.

Фото Світлани Бачинської

За словами співзасновниці ательє,  Ярини Янчак,  «у нас є дуже багато друзів, які мають інвалідність і ми знаємо їхню найболючішу проблему. Є дуже багато людей, які можуть працювати, але сидять вдома через недоступність робочих місць, труднощі з пересуванням громадським транспортом. Ми своїм прикладом хочемо показати, що ці стереотипи ми зламали. Ми є конкурентно спроможними. Ми поставили собі високу планку – ми хочемо, щоб речі купували не через цих дівчат, а через те, що ці речі реально круті, вони відповідають всім стандартам….»

Ірина Ліховенко та Ярина Янчак, співзасновниці атнлье “Lady Di”

Цей благодійний захід був сповнений атмосфери свята, дружби, тепла, любові до життя, до Бога, до світу і людей.

Партнерами заходу стали: фотограф Світлана Бачинська, та фонд здіснення мрій «On 3 Wheels».

Спочатку, фотограф Світлана Бачинська презентувала фотовиставку за участю дівчат з інвалідністю. Однією з учасниць цієї виставки стала наша Юлія Бойко.

 

Учасниця ГО “Відкриті Серця” Юля Бойко.
Фото Світлани Бачинської

Метою виставки було показати, що жінки з інвалідністю можуть досягати успіху, бути чарівними, креативними, активними в українському суспільстві, де так часто переважають стереотипи стосовно людей з інвалідністю і, по суті не створено умов для професійної реалізації для людей на візках.

Після цього, співзасновниця ательє «Lady Di» Ірина Ляховенко, розповіла про процес підготовки модного показу, пошук моделей, кропіткий процес сворення вишуканих суконь.

Далі співзасновник фонду  здіснення мрій «On 3 Wheels» Іван Маслюк розповів, як він з командою однодумців –волонтерів організовує походи в гори для людей з інвалідністю, показав спеціальний візок «Джульєтку», в якому такі «походи» є комфортними та безпечними для людини з інвалідністю. Але, на мою думку, найголовнішою запорукою успішного походу є руки та зксилля хлопців – влолонтерів, які, по суті, витягують візок за запланованим та складеним заздалегідь маршрутом.

Далі відбувся модний показ дитячих та дорослих суконь, виготовлених дбайливими руками майстринь «Lady Di» ательє. Одну із таких вишуканих суконь обрала для себе наша Наталя Таральчук.

Голова ГО “Відкриті серця” Наталя Таральчук
Фото Сашко Балабай

Особливо зворушливим та ніжним був показ у виконанні маленьких модниць, тому що вкотре засвідчує просту істину: «Усі ми – різні, але усі рівні», не залежно від стану здоров`я чи фізичних можливостей.

Модний показ за участю людей з інвалідністю.

Після цього, Наталя Таральчук розповіла присутнім, що громадська організація «Відкриті серця» «займається організацією туристичних подорожей та відпочинку для неповносправних і ми, щороку, за підтримки друзів – волонтерів» намагаємося відкривати для себе світ та відвідувати цікаві місця не лише в Україні, а й за межами нашої держави…і нашу мрію про море може здіснити кожен….» Для здіснення нашої мрії, в рамках відкриття ательє,  було організовано акцію: «Купи каву-подаруй море».

Акція “Купи каву -подаруй море”
Дизайн: Володимир Котляров
Фото Світлани Білик

Дякуємо усім не байдужим благодійникам, які вже долучилися до цієї акції. З приємністю та вдячністю повідомляємо, що за час проведення акції було зібрано 9 тисяч 800 грн.

Сподіваємося, що це вдалий початок для здіснення нашої мрії.

Кожна маленька добра справа робить цей світ кращим. Віримо, що далі буде….

Товаришуйте з нами в соціальній мережі фейсбук та стежте за анонсами на сайті!

Статтю підготував Ігор Зіньчук